‘Lezing “de vergeten oorlog”
door Anneke Schults op zaterdag 19 april, 14.00 uur in De Ontmoeting.
Lezing de “vergeten oorlog”
Op zaterdag 19 april zal, Anneke Schults op verzoek van HEVO leden, nog een keer de lezing over de “vergeten oorlog" in Nederlands-Indië van 1942-1949, houden.
De herdenking van de Tweede Wereldoorlog op 4 en 5 mei krijgt jaarlijks veel aandacht. Helaas zijn de ontberingen die mannen, vrouwen en kinderen als gevangenen moesten ondergaan tijdens de Japanse bezetting en de strijd om de onafhankelijkheid daarna, onderbelicht gebleven. De datum 15 augustus, de dag dat Japan capituleerde en de Nederlanders bevrijd werden uit de Japanse interneringskampen is voor velen onbekend.
HEVO-lid Anneke Schults, zelf oorlogsslachtoffer, vertelt een boeiend verhaal over haar eigen ervaringen uit die tijd en de terugkeer in Nederland. Als gastdocent vertelt zij dit verhaal ook op scholen om de jeugd hiermee kennis te laten maken, omdat deze periode ook in de geschiedenis boeken onderbelicht blijft.
Voor degenen die deze lezing de vorige keer gemist hebben nu alsnog een kans. Deze lezing is in de Ontmoeting en start om 14.00 uur. Aanmelden hiervoor is niet nodig.
