Verduurzamingssubsidie van de gemeente s-Hertogenbosch
Ook ondersteuning VvE’s in 2026.
De gemeente ’s-Hertogenbosch blijft VvE’s helpen met verduurzaming
Als HEVO-energiecoaches komen we ook bij leden met een koopappartement.
Verduurzamingen aan het gebouw gaan via de VvE en stuiten vaak op (o.a. financiële) belemmeringen. De gemeente 's-Hertogenbosch heeft dat ingezien en komt nu met brede ondersteuning van de gemeente ’s-Hertogenbosch bij de verduurzaming van hun gebouw (een subsidie van €1500,00 per appartement).
Nieuw dit jaar is de Subsidieregeling Energiebesparende Maatregelen voor VvE’s, speciaal ontwikkeld om duurzame maatregelen eenvoudiger én betaalbaarder te maken.
Met de nieuwe subsidieregeling kunnen VvE’s financiële steun aanvragen voor maatregelen die energie besparen of het wooncomfort verbeteren. Denk aan isolatie, energiezuinige installaties, ventilatieverbetering of een collectieve warmtepomp. De gemeente wil hiermee zowel grote als kleine VvE’s stimuleren om werk te maken van verduurzaming.
Alle praktische informatie over de regeling, voorwaarden en het aanvragen is te vinden op:
www.s-hertogenbosch.nl/product/subsidieregeling-energiebesparende-maatregelen-vve
Voorlichtingsdagen en cursussen in samenwerking met VTCB
Naast financieel ondersteunen blijft de gemeente inzetten op goede begeleiding. Ook in 2026 worden er weer voorlichtingsbijeenkomsten en cursussen georganiseerd voor VvE-besturen en leden. Deze activiteiten helpen VvE’s om beter inzicht te krijgen in de technische, organisatorische én financiële stappen die nodig zijn om hun gebouw te verduurzamen.
De bijeenkomsten worden verzorgd in samenwerking met VvE Training & Consultancy Brabant (VTCB). Meer informatie en aanmelden kan via: https://vtcb.nl/bijeenkomst/cursusdenbosch/
VvE’s die in 2026 aan de slag willen, worden aangemoedigd om zich vroegtijdig te melden en gebruik te maken van de beschikbare kennis en middelen.
Natuurlijk kunt u voor de mogelijkheden tot verduurzaming van uw woning of appartement een gratis energiescan aanvragen bij de HEVO-energiecoaches. Klik hier voor de aanvraag.








