Lezing: Sint Nicolaas, een wonderlijke heilige
op zaterdag 29 november, 14.00 uur in De Ontmoeting
Lezing over St-Nicolaas.
In de presentatie "Sint Nicolaas, een wonderlijke heilige" gaat Hans van den Broek in op het feest van Sinterklaas.
Wij kennen allemaal de verhalen over de wonderen en de goede gaven van Nicolaas. Maar wat weten we nu precies?
Heeft Sinterklaas nou echt bestaan? Is hij echt geschrapt van de lijst met heiligen? Van wie is hij allemaal de beschermheilige.
En hebt u enig idee hoe zijn verering in ons land terecht kwam?
Wist u dat hij een voorloper is van Valentijnsdag? En hebt u enig idee waar u nog steeds de welriekende olie afkomstig van zijn relieken kunt kopen?
Hebt u zich ooit afgevraagd waarom we chocoladeletters eten?
En had u ooit vermoed dat Zwarte Piet een samenraapsel is van veel tradities en economische uitbuiting, maar heel anders dan u denkt?
En hoe goed weet u waar onze sinterklaasliedjes vandaan komen?
Van Sinterklaas en Zwarte Piet denken we bijna alles te weten. Maar na dit verhaal zult u toch iets anders tegen deze weetjes aankijken.
Waar: In De Ontmoeting
Wanneer: 29 november, 14.00 uur
Kom op tijd, vol is vol.
